Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki więcej informacji

prof. dr hab. Witold Modzelewski dla Europejskiego Klubu Biznesu

W spotkaniu z prof. dr hab. Witoldem Modzelewskim organizowanym przez Europejski Klubu Biznesu uczestniczył także pan Jacek Ragus – prezes naszej firmy wraz z panią Katarzyną Kaszubowską – księgową. O polityce podatkowej rozmawialiśmy w sali konferencyjnej gościnnego Hotelu – Restauracji Czarny Kot – My Warsaw Residence.

W dniu 2 marca 2017 r. uczestniczyliśmy w spotkaniu EKB, gdzie na zaproszenie Prezesa Janusza Cieślaka gościem Europejskiego Klubu Biznesu Polska był prof. dr hab. Witold Modzelewski, Prezes Instytutu Studiów Podatkowych. Tematem spotkania była polityka podatkowa wobec przedsiębiorców w świetle Konstytucji dla biznesu.

W prezentacji Gościa Prezes EKB Polska podkreślił, że prof. W. Modzelewski jest wybitnym znawcą problematyki podatkowej i autorem ponad 1000 publikacji podejmujących tę tematykę, który jako radca prawny wiedzę teoretyczną łączy z doświadczeniem praktycznym.

Prof. W. Modzelewski przestrzegał przed zagrożeniami, z jakimi w obecnych turbulentnych czasach mogą się zetknąć firmy uczciwie i zgodnie z prawem zarządzające swoimi przedsiębiorstwami. Jako największe zagrożenie przedstawił wyłudzanie przez nieuczciwe firmy podatku vat oraz unikanie płacenia podatków przez wiele podmiotów gospodarczych. Ale zwracał też uwagę na tworzenie przepisów, które wywołują sztuczne zapotrzebowanie na towary lub usługi oferowane przez niszowe podmioty.

zdjęcia: Europejski Klub Biznesu Polska