Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki więcej informacji

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez KPMG, już co trzecia firma poligraficzna w Polsce zajmuje się drukiem opakowań lub etykiet. Eskalacji tychże przedsiębiorstw towarzyszy stale rosnący popyt na coraz to bardziej wyrafinowane i przyciągające uwagę opakowania, dla których cele promocyjne i reklamowe są niekiedy nawet ważniejsze niż tylko ochrona znajdującego się wewnątrz produktu. W związku z tym nasilającym się trendem, oczekuje się od maszyn drukujących coraz to większej precyzji, jakości druku i dokładnego odwzorowania kolorów.

Wymaganiom tym wychodzi naprzeciw szwajcarski producent swissQprint, którego ploter UV led zainstalowaliśmy w naszej Firmie. To kolejna z istotnych inwestycji, będąca kamieniem milowym w realizacji strategii pozwalającej na dostarczanie wysokojakościowych, zindywidualizowanych produktów dla najbardziej wymagających Klientów. Ale nie tylko… bo jest to niesamowita maszyna, która pozwala na powoływanie do życia najbardziej nietypowych pomysłów…

Żaden ploter UV w tej kategorii nie oferuje tak wiele przy tak minimalnych wymaganiach względem użytkowania i konserwacji. Jego zastosowania są uniwersalne, a stół o wymiarach 3,2 x 2 m zapewnia olbrzymi zakres zastosowań – poradzi sobie bardzo dobrze z każdym standardowym materiałem, a jeszcze lepiej z nietypowymi podłożami do grubości 5 cm, tworząc tym samym niesamowite kreacje, umożliwiające Klientom wyróżnić się z tłumu.

I nie mamy tu na myśli jedynie autentycznie wyglądających prototypów, choć oczywiście możliwość obejrzenia i dotknięcia makiety odzwierciedlającej finalny produkt stanowi duży atut i przewagę nad standardowymi symulacjami 3D. Mówimy tu przede wszystkim o produkcji całych zleceń przy zapewnieniu wysokojakościowego druku (możliwość wydrukowania czcionki wielkości 1 pkt) z zachowaniem stałej jego jakości z wiernie oddanymi kolorami, z możliwością uszlachetniania oraz personalizacji.

A dzięki ploterowi swissQprint proponujemy różne techniki nakładania lakieru. W zależności od sposobu aplikacji może on błyszczący, matowy a nawet wypukły; w zależności od projektu i potrzeb do zastosowania w apli lub wybiórczo, do imitowania struktur powierzchni czy tłoczeń. Ponadto dodatkowe nakładanie warstw tuszu jest w stanie wytworzyć tekst w alfabecie Braille’a i druk wypukły.

Niezwykle istotny, w wykorzystaniu potencjału plotera, jest również trend pełnej personalizacji produktu. Zasadnym jest w przypadku, np. sieci handlowych, które niejednokrotnie dzielą zlecenie personalizując swoje produkty pod poszczególne oddziały. Podkreślamy w tym momencie niezawodną technologię Crash Sensor, która zapobiega uszkodzeniom i zapewnia pełną jakość zadruku każdego użytku eliminując marnotrawstwo materiału.

Innowację stanowi efekt wizualny 3D polegający na nadruku soczewki na przezroczystych podłożach, takich jak szkło, poliwęglan czy plexi, która działa jak szkło powiększające. I nie mamy tu na myśli druku lentikularnego z wykorzystaniem folii soczewkowej, w której efekt 3D uzyskuje się na całej powierzchni zadruku. Przy pomocy innowacyjnej technologii SwissQprint’a możemy uzyskać soczewkę wybiórczo w tle, dzięki czemu uwypuklamy produkt osiągając tym samym wyjątkowy efekt w całym tego słowa znaczeniu.

Dodatkowym atutem jest drukowanie w opcji roll to roll, innymi słowy drukowanie z roli. Dzięki zastosowaniu technologii LED ploter swissQprint poradzi sobie ze wszystkimi rodzajami podłoży, niezależnie od tego, czy są to folie, plandeki, siatki lub inne produkty o wadze do 180 kg. Nie ugnie się nawet przed tymi wrażliwymi na wysoką temperaturę, również w przypadku całej szerokości drukowania czyli 3,2 metra.

A cała istota tkwi w kreatywności. Nie ograniczamy naszej wyobraźni a ploter swissQprint skutecznie nam w tym pomaga. Eksperymentujemy z różnymi podłożami. Zadruk standardowych materiałów do produkcji opakowań i materiałów POS typu tektura falista czy karton nie stanowią żadnego problemu. Nasze projekty rozszerzamy o druk na materiałach takich jak: akryl, dibond, drewno, poliester, poliwęglan, polistyren, PVC, szkło czy metal. Nienagrzewające się lampy LED umożliwiają także bezproblemowe drukowanie na trudnych podłożach, nawet takich jak: tekstylia czy delikatne folie.

A połączenie procesu druku z obróbką na ploterze tnąco – frezującym Kongsberg daje naszym Klientom odpowiedź na niemalże każdą potrzebę.

Ogromne możliwości zastosowań przy wykorzystaniu bezwonnych tuszy z dopuszczeniem do druku na zabawkach, zoptymalizowanych do sztywnych i elastycznych podłoży, zarówno do wewnętrznych jak i zewnętrznych aplikacji pozwalają na przełożenie korzyści z efektów nie tylko w obszarze produkcji opakowań czy szeroko pojętej branży reklamowej lub poligraficznej, ale również m. in. w architekturze wnętrz czy choćby w identyfikacji wizualnej hoteli i innych instytucji użyteczności publicznej.

Poniżej w wielkim skrócie…

Możliwości produkcyjne:

 • różne podłoża do wysokości 5 cm (np.: pleksiglas, sklejka, dykta, płyta meblarska, dibond, szkło, poliwęglan, papier, tektura, i in. w tym nierówne podłoża, np. mata bambusowa)wysoka jakość druku (możliwość druku czcionki o wielkości 1 pkt.)
 • lakier (uszlachetnianie – różne techniki)
 • druk strukturalny
 • druk soczewkowy
 • druk wielowarstwowy
 • alfabet Braila
 • tusze spełniające normę EN 71-3
 • druk z roli

Przykładowe produkty:

 • elementy wyposażenia wnętrz, np. druk na szkle (ścianki działowe, szkło kuchenne), frontach meblarskich, tapetach, podobraziach, itp.
 • oznakowania w przestrzeniach branży HoReCa
 • kalendarze książkowe z nadrukiem na okładce w pełnym formacie
 • medale
 • obrazy na drewnie / płycie MDF z efektem struktury
 • elementy wystawiennicze z efektem soczewki (wystawy sklepowe, elementy scenografii, i in.)
 • elementy standardowych materiałów POS, np. wyróżniający header do standu
 • i.in.