Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki więcej informacji

CERTYFIKOWANE PAPIERY I KARTONY
proponujemy naszym Klientom druk ich prac na surowcach powtórnie przetworzonych, a więc pochodzących z recyklingu. Niestety nie zawsze jest to możliwe, np. z uwagi na stopień bieli papieru z recyklingu, który wynosi 70 %. Wówczas stosujemy papiery i kartony posiadające certyfikat FSC lub PEFC. Dzięki temu mamy pewność, że drewno przeznaczone do produkcji papieru pochodzi wyłącznie z lasów, w których gospodarka leśna prowadzona jest w sposób zrównoważony.

FARBY NA BAZIE OLEJÓW NATURALNYCH
w procesie druku offsetowego używamy wyłącznie farb, które nie zawierają w swoim składzie trujących związków metali ciężkich jak ołowiu, rtęci, kadmu, chromu, itp. Farby, jakich używamy do druku pochodzą od czołowego europejskiego producenta i są wykonane z surowców odnawialnych, jakimi są oleje roślinne.

SEGREGACJA ODPADÓW
Dzięki wysokiej świadomości naszej załogi segregujemy odpady już na poszczególnych stanowiskach pracy. Posegregowane odpady przekazujemy następnie wyspecjalizowanym firmom, z którymi mamy podpisane stosowne umowy. Firmy te poddają odpady procesowi recyklingu lub procesowi utylizacji.

OSZCZĘDNOŚCI MATERIAŁOWE
Produkcje poszczególnych zleceń w naszej drukarni są tak planowane, aby podczas realizacji zleceń powstawało jak najmniej odpadów.

  • oszczędzamy papier spadowy (często przekazujemy do przedszkoli i szkół jako pomoc dydaktyczną)
  • wykorzystujemy papier przekładkowy z form CTP do pakowania lub jako przekładki w różnych produkcjach.

GOSPODARKA ODPADAMI CHEMICZNYMI
Zlewki po myciu maszyn offsetowych oraz zużyte czyściwo nie są mieszane z odpadami organicznymi, a są gromadzone w osobnych pojemnikach i następnie przekazywane certyfikowanym firmom celem do oczyszczenia i ponownego użycia. Przejście na stosowanie form CTP bezprocesowych dodatkowo eliminuje wytwarzanie odpadów chemicznych oraz wpływa na dużą oszczędność wody.

OSZCZĘDZANIE ENERGII

  • sukcesywnie wymieniamy oświetlenie na ledowe (samo-wyłączające się lampy na korytarzach, itd.)
  • zewnętrzne lampy zmierzchowe (włączane i wyłączane o określonych godzinach)