Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki więcej informacji

Prowadzący licytację Wojciech Łuczak, prezes Tomasz Hypki i prowadzący Bal, Lech Pietrzak podczas ceremonii symbolicznego przekazania czeku z kwotą wylicytowaną przez uczestników Balu. Łącznie podczas Balów zebrano już blisko 850 tys. zł, uparcie zbliżając się do miliona (fot. Andrzej Hypki/altair.com)
Bal Lotników i Polskiej Obronności ma długą tradycję.
Prowadzona w trakcie jego trwania aukcja charytatywna na rzecz osób potrzebujących, wywodzących się z tego środowiska, pozwoliła do tej pory pozyskać prawie 800 tysięcy złotych na cel. Drukarnia RAGUS też ma w tym swój udział.
Drukarnię RAGUS reprezentowali Izabela i Jacek RAGUS
W sobotę 25 lutego odbył się 22. Bal Lotników i Polskiej Obronności. W salach bankietowych Stadionu Legii w Warszawie zebrało się kilkuset ludzi związanych z polskim lotnictwem i bezpieczeństwem, a my dzięki wieloletniej współpracy z Agencją Lotniczą Altair mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w tym pięknym wydarzeniu. Powitali nas spod balonu, który wznosił się nad murawą boiska, Tomasz Hypki – prezes Agencji Lotniczej Altair oraz Włodzimierz Skalik – prezes Aeroklubu Polskiego.
Wspomnienie Zygmunta Mogiły-Lisowskiego
Bal rozpoczął się wspomnieniem o naszym wieloletnim przyjacielu – Zygmuncie Mogiła-Lisowskim – Wołyniaku, żołnierzu podziemia niepodległościowego, Pośle na Sejm III Rzeczypospolitej, patriocie, współorganizatorze Balów Lotników od samego początku, który w lipcu ub.r. odszedł do wieczności. Uczestnicy Balu uczcili zmarłego chwilą ciszy, zobaczyli również krótki film o życiu i osiągnięciach Zygmunta Mogiła-Lisowskiego. Następnie odbyła się ceremonia wręczenia nagród dla najlepszych lotników wojskowych oraz najlepszych sportowców lotniczych roku 2016. Najważniejszą część balu była aukcja charytatywna, którą brawurowo poprowadził Wojciech Łuczak, a w której jak zawsze wzięliśmy czynny udział. W tym roku wylicytowaliśmy 3 przedmioty wystawione przez darczyńców, czym przyczyniliśmy się do zebrania ogólnej kwoty z aukcji w wysokości 58 700 zł. Warto przypomnieć, że na wcześniejszych Balach, od 2002 zebraliśmy 784 565 tys. zł. Wszystkie te pieniądze trafiły do znajdujących się w potrzebie osób ze środowiska lotniczego i obronnego. W 22. Balu Lotników i Polskiej Obronności wzięli udział polscy lotnicy i ludzie odpowiadający za bezpieczeństwo państwa. Wśród nich znajdowali się goście specjalni oraz przedstawiciele środowisk lotniczych i obronnych naszego kraju – wojska, przemysłu, lotnictwa sportowego i komunikacyjnego. Wśród organizatorów Balu, poza Agencją Lotniczą Altair i Aeroklubem Polskim, znalazło się Muzeum Lotnictwa Polskiego, Fundacja Ludzi Lotnictwa i Komitet Obchodów Stulecia Lotnictwa Polskiego. W tegorocznym Balu wzięli także udział twórcy filmu o bohaterskich polskich pilotach z okresu Bitwy o Anglię – Dywizjon 303. Pojawili się producenci i aktorzy. Dwóch z nich pomagało w prowadzeniu aukcji.